Izvedbeni načrt 2024-09-07T20:12:40+00:00

Izvedbeni načrt

V letu 2024/2025 v slovenski šolski prostor uvajamo spremembe na področju razširjenega programa. Načrtovano je postopno uvajanje novega razširjenega programa vse do šolskega leta 2028/2029. Naša šola že od šolskega leta 2018/2019 preizkuša Koncept novega razširjenega programa na področju gibanja, zdravja in dobrega psihofizičnega počutja, kar pomeni, da skladno s Sklepom ministra in na podlagi Zakona o osnovni šoli, vstopamo v prenovljen sistem med prvimi.

Z izvedbenim načrtom 2024/2025 opredeljujemo dejavnosti, s katerimi bomo uresničevali namen, cilje in načela razširjenega programa osnovne šole. V vseh letih preizkušanja smo uvedli nekatere novosti, s katerimi bomo letos nadaljevali, nekatere bomo nadgradili, nekatere spremenili in dopolnili.

Razširjen program pomeni priložnost, kako učence naučiti preživljati prosti čas kakovostno, pri čemer šola ponuja vsebine, ki sledijo potrebam današnjega časa in zagotavljajo zdrav razvoj učencev.

Pri oblikovanju izvedbenega načrta upoštevamo veljavne predpise in zakone s področja vzgoje in izobraževanja, normative in standarde ter dokument Kurikulum za Razširjeni program osnovne šole z navodili za uvajanje (ZRSŠ, 2024), ki predstavlja strokovno podlago za izvedbo vzgojno-izobraževalnih dejavnosti razširjenega programa.

Prelistajte načrt