Predoslje – danes, 25. 10. 2019, se je v okviru meseca požarne varnosti na OŠ Predoslje Kranj izvedla načrtovana vaja evakuacije. Pri vaji so sodelovali prostovoljci PGD Predoslje, PGD Britof in PGD Suha pri Predosljah. Nekaj minut pred deveto uro nas je po šolskem ozvočenju alarm opozoril na nevarnost. Učitelji in učenci smo varno in hitro izpraznili šolo in na šolskem igrišču opazovali gasilce pri delu. Vodja intervencije, Rok Bolka, je povedal, da je bila vaja uspešna. Gasilska društva so izvedla preiskovanje prostorov z notranjimi napadi in simulacijo gašenja. Najbolj preplašeni so bili učenci prvih razredov, ki so dogodek podoživljali še v naslednjih urah. Alarm jih je presenetil med uro športa. Povedali so nam:

Všeč mi je bilo, ker smo šli v copatih ven in se nam ni bilo treba preobuvati. Videli smo, kako so gasilci v resnici oblečeni, ko gasijo ogenj. Zanimivo je bilo, ko je nekdo po zvočniku povedal, da gori. Všeč mi je bilo, ker smo slišali lučke, ko so se pripeljali gasilci. Bilo me je zelo strah.. Vesela sem bila, ko sem ugotovila, da gre samo za vajo. Ustrašil sem se, ker sem mislil, da bo pogorela šola.

Zapisala B.V.

2019-10-27T19:55:40+00:00