Šolska shema sadja, zelenjave (ŠSZ) in mleka (ŠM) je ukrep skupne kmetijske politike EU, ki učencem zagotavlja brezplačen dodaten obrok sadja in zelenjave ter mleka v šoli ter spodbuja njihovo uživanje skozi spremljevalne dejavnosti. Naša šola v tem projektu sodeluje že šesto leto. Izbor upravičenih kmetijskih proizvodov in živil v šolski shemi je razdeljen na šolsko sadje in zelenjavo ter šolsko mleko, na ta način je razdeljeno tudi financiranje. Večinski delež financiranja se zagotovi iz proračuna Evropske unije, preostali delež iz proračuna Republike Slovenije.

V šolskem letu 2021/22 smo imeli na naši šoli 36 delitev ŠSZ (kaki, korenje, paprika, solata, orehi, melona, kislo zelje, mandarine, jagode, lubenica, grozdje, hruške, paradižnik, stebelna zelena, radič, kivi, lešniki, koromač, nadzemna koleraba, borovnice, redkvice, rukola, češnje) in 17 delitev ŠM (mleko, navadni jogurt, kefir) iz Šolske sheme. V začetku in pred koncem šolskega leta je bila izvedena anketa za učence 4.a, 6.a in 8.a razreda, ki jo pripravi NIJZ. Prav tako je bila rešena anketa Načrt izvedbe za odgovorno osebo na začetku šolskega leta in evalvacija ob koncu šolskega leta.

Zapisala: Helena Vidmar

2022-10-05T16:44:59+00:00